Problem z psem? Szukasz profesjonalnego szkolenia dla swojego psa, niepokoi Cię trudne i niezrozumiałe zachowanie pupila? Chcesz wiedzieć więcej o psach aby jeszcze lepiej zaspokajać ich potrzeby? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla psów!

Catfield specjalizuje się rozwiązywaniu problemów z zachowaniem kotów w ramach terapii behawioralnej oraz wszelkich usługach związanych z adaptacją kota do nowego środowiska, przystosowaniem domu/mieszkania do potrzeb żyjących tam kotów, jak również w opiece nad kotem  w domu zwierzęcia pod nieobecność właścicieli.

Konsultacja behawioralna ma na celu rozwiązywanie istniejących problemów z zachowaniem kota lub zapobieganie pojawieniu się zaburzeń zachowania w przyszłym życiu z kotem.

Koty prezentują wiele zachowań, które w naszym, ludzkim rozumieniu są problematyczne. Rolą zoopsychologa w trakcie terapii behawioralnej jest wytłumaczenie znaczenia poszczególnych zachowań, które często są komunikatem zwierzęcia pod naszym adresem. Praca kociego behawiorysty, to znalezienie kompromisu między tym, co dla zwierzęcia naturalne, konieczne i potrzebne, a tym, co właściciel może zaakceptować w konkretnej sytuacji. Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia i wnikliwej analizy przypadku.

Terapia zaburzeń zachowania kotów dotyczy następujących problemów:

 • brudzenie w domu, załatwianie się poza kuwetą, znakowanie moczem,
 • drapanie mebli, niszczenie przestrzeni domowej,
 • agresja wobec ludzi/dzieci,
 • agresja wobec innych kotów,
 • lęki, fobie, ataki paniki, przesiadywanie w kryjówce,
 • nadprzywiązanie do opiekuna, lęk przed zostawaniem samemu w domu,
 • nuda, ograniczona przestrzeń życiowa kota,
 • nadmierna wokalizacja,
 • nadpobudliwość, gonitwy, polowanie na ręce, nogi opiekuna,
 • polowanie, przynoszenie martwych ptaków, myszy, owadów,
 • zaburzenia łaknienia,
 • zachowania kompulsywne i stereotypie,
 • zaburzenia nastroju, depresję i apatię,
 • konflikty między kotem i psem,
 • zaburzenia zachowania związane ze starzeniem się kota,
 • inne zachowania nietypowe.

Konsultacja behawioralna może również dotyczyć problemów adaptacyjnych po adopcji ze schroniska czy innej organizacji albo po przeprowadzce właścicieli do nowego lokum. Staramy się też pomóc, gdy życie opiekunów i tym samym kota, zmieni się diametralnie po przybyciu do domu dziecka – wtedy ważne jest przeciwdziałanie problemom już na etapie ciąży, tak, aby dobrze przygotować kota na przyjęcie nowego członka rodziny.

Etapy konsultacji:

1) ZEBRANIE INFORMACJI - WYWIAD
Zebranie szczegółowych informacji o zgłoszonym problemie jest punktem wyjścia do rozwiązania każdego problemu. W trakcie wywiadu uzyskujemy dane o relacjach wszystkich domowników z kotem, sposobie funkcjonowania kota w domu, relacjach z innymi kotami czy zwierzętami, sposobie komunikacji właścicieli z kotem, wczesnych doświadczeniach, ilości ruchu dziennie, poziomie zaspokojenia potrzeb gatunkowych, diecie, przebytych chorobach, ewentualnych alergiach i innych istotnych aspektach mogących mieć wpływ na zachowanie.
W szczególności jednak pytamy o zgłaszane problemy z uwzględnieniem charakterystycznych sytuacji, w których problem występuje, częstotliwości, długości trwania, sposobu dotychczasowych reakcji opiekunów i wielu innych ważnych czynników.

2) SFORMUŁOWANIE DIAGNOZY
Drugim etapem jest postawienie diagnozy i zdefiniowanie problemu, a następnie określenie i wyjaśnienie przyczyn oraz mechanizmów odpowiedzialnych za powstanie problemu, strategii, które stosuje zwierzę, omówienie tego co naturalne, a co patologiczne w zachowaniu kota.

3) PROPOZYCJA PROGRAMU NAPRAWCZEGO
Omówienie koniecznych zmian i działań mających na celu holistyczne rozwiązanie problemu, z włączeniem wszystkich możliwych środków mających na celu modyfikację problematycznego zachowania. Behawiorysta ma za zadanie tak dobrać metodę pracy, aby uzyskać akceptację opiekunów i dostosować zmiany do ich możliwości.
Po konsultacji klient otrzymuje mailem wszelkie niezbędne materiały i wytyczne konieczne do realizacji terapii. Zalecany jest kontakt z behawiorystą w toku wdrażania zmian. Po 2-4 tygodniach warto spotkać się ponownie, aby omówić postępy, ukierunkować i wzmocnić dalsze działania.

 

Cennik:

180 zł za 1 - 1,5 godzinną konsultację (10% zniżki dla kotów ze schroniska, po okazaniu umowy adopcyjnej)

30 zł za każde kolejne rozpoczęte 30 min

100 zł za każdą kolejną konsultację

Koszt dojazdu poza Wrocław liczony osobno - 1 zł za km

Kims jesteśmy treść

Witamy na naszej stronie poświęconej wspaniałemu zwierzęciu jakim jest kot, a w szczególności zagadnieniom związanym  z terapią behawioralną kotów.

Jeśli niepokoi Cię problem z kotem i szukasz profesjonalistów, którzy pomogą Ci rozwiązać problemy z zachowaniem Twojego mruczka oraz pozwolą Ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby kota, dobrze trafiłeś.

W Catfield staramy się pomóc każdemu opiekunowi kota, który chciałby stworzyć ze swoim pupilem wyjątkową więź, opartą na dobrej i czytelnej komunikacji, zrozumieniu wyjątkowej natury kota oraz zaspokojeniu potrzeb gatunkowych tego zwierzęcia. Nasi behawioryści zwierząt pozostają do Państwa dyspozycji.

Koci behawiorysta w ramach konsultacji behawioralnej dociera do przyczyn problemów oraz wspólnie z klientem znajduje korzystne w danej sytuacji rozwiązanie. Praca z zoopsychologiem pozawala również zapobiegać przyszłym problemom z zachowaniem kota.

Porady kociego psychologa zawsze mają na celu dobrostan zwierzęcia, rozumiany jako możliwość zaspokojenia naturalnych potrzeb gatunkowych oraz funkcjonowanie bez nadmiernych pobudzeń, kontrolę emocji, stres ograniczony do minimum – tego uczymy naszych klientów przy każdej okazji.

 


Porady

pys trawaKocimiętka – radość dla kota i przydatne narzędzie wychowawcze dla opiekuna!
Co nietrudno zgadnąć nazwa kocimiętka (ang. catnip) wzięła się z niezwykłego wpływu jaki wywiera ta niepozorna, przypominająca pokrzywę roślina, na bezbronne wobec jej działania koty.

 

Czytaj więcej...

kicia karri balkonKot lubi stabilizację. Codziennie obchodzi swoje terytorium, znakuje je i chroni przed intruzami, a ono daje mu poczucie bezpieczeństwa i zapewnia emocjonalny spokój. Wydawać by się więc mogło, że skoro kot tak lubi stabilizację to mieszkanie w naszych 4 ścianach, niezmiennych i bezpiecznych, będzie kocim rajem, jednak wcale nie musi tak być...

 

Czytaj więcej...

kot z dziewczynkCzym kocia skorupka za młodu nasiąknie...

Czy koty to pojętni uczniowie? Lubią się uczyć? A może są leniuchami? Czego w ogóle warto uczyć nasze koty? Co może przydać im się w ich kocim życiu, które dzielą z człowiekiem?

 

Czytaj więcej...

kuwetaJednymi z najczęściej doświadczanych problemów behawioralnych z kotami, są te związane z wydalaniem moczu w nieodpowiednich według opiekuna miejscach. Powody, dla których koty załatwiają się poza kuwetą, mogą być przeróżne. Pierwszym najprostszym skojarzeniem są problemy z układem moczowym i tym powinien zająć się lekarz weterynarii diagnozując kota.

 

Czytaj więcej...

Catfield to oferta skierowana do opiekunów kotów, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług z zakresu terapii behawioralnej kota. W Catfield mamy świadomość, że koty to wyjątkowe zwierzęta o wrażliwej naturze dlatego staramy się, aby opiekunowie mogli jak najlepiej zrozumieć ich potrzeby i wspólnie z nami zaradzić niewłaściwym czy niepożądanym zachowaniom pupili.

Naszą misją jest edukowanie i przekazywanie opiekunom niezbędnych umiejętności po to, aby życie z kotami było bezproblemowe, oparte na czytelnej komunikacji i zrozumieniu gatunku, poszanowaniu potrzeb i możliwości czworonożnych przyjaciół oraz zawsze mające na celu dobro zwierząt. W swojej pracy stawiamy na pozytywne metody pracy, które wpływają na tworzenie prawdziwej więzi i przyjacielską relację z kotami przez całe życie.

Aby realizować te cele, niezbędne jest profesjonalne podejście oparte na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu, umiejętnościach pracy zarówno ze zwierzęciem, jak i z klientem. Nie może nam brakować również pasji i zaangażowania w pracę, bo tylko wtedy nasze usługi pozostają zawsze na wysokim poziomie. Zapraszamy do kontaktu!

koszyczekStale podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe poprzez podejmowanie kolejnych studiów tematycznych oraz uczestnictwo w licznych seminariach dotyczących behawioru kota i psa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przygotowaniem zawodowym.

Czytaj więcej...

kot skokNasz zespół tworzą osoby, dla których nadrzędnym celem jest stałe poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności, aby jak najlepiej pomagać opiekunom zwierząt, którzy doświadczają problemów z zachowaniem pupili.

Czytaj więcej...

kociaki zabawaPracujemy metodami pozytywnymi, bo tylko tak można na trwałe kształtować i modyfikować zachowania zwierząt. Uczymy się od najlepszych, zarówno w kraju, jak i za granicą, stale doskonaląc metodykę swojej pracy.

Czytaj więcej...

Z okazji Śmigusa-Dyngusa i "mokrej świątecznej" tradycji kilka słów o kotach i wodzie.


Jak wszyscy wiemy: koty powinny pić sporo wody. Zwłaszcza, jeśli jedzą głównie suchą karmę, ważne jest, aby miały stały dostęp do świeżej wody. Zdarza się jednak, że woda znajduje też inne "kocie zastosowanie". A mianowicie: istnieje pogląd, że koty należy karcić chlapnięciem wodą prosto w pyszczek. Psiknięcie wodą w spreju w okolice kociej głowy ma działać jak odstraszacz. Psik...! I kot znika ze stołu, znad naszego talerza czy też przestaje drapać mebel. Taka "kara" zapewne czasami zadziała. My jednak jesteśmy niej PRZECIWNI! Mówimy stanowcze NIE psikaniu w koty wodą! Dlaczego?

Po pierwsze nierzadko stosujemy za dużo wody, ta dostaje się do kocich uszu i może spowodować przeziębienie (lub co gorsza zapalenie ucha; tak tak: woda w uchu + przeciąg dają marne rezultaty). Po drugie: nigdy nie wiemy czy nie zestresujemy kota za bardzo, i tym samym nie sprowadzimy na siebie innych problemów. Po trzecie: istnieją o niebo lepsze i bardziej zrozumiałe dla kotów komunikaty, mające zatrzymać dane niepożądane zachowanie. Na przykład: głośniejsze słowne "psiik", "pszszsz...", "kszszsz...".

Dlaczego to działa? Ponieważ koty porozumiewają się między sobą używając podobnych dźwięków. Są one dla kotów znane i zrozumiałe. Mają charakter odstraszający. Gdy jeden kot chce drugiego przegonić (np. z jakiegoś legowiska) może wybrać któryś z komunikatów: fukanie, prychanie, itp. Dobry koci opiekun zastosuje zatem dźwiękowy komunikat jako "karę", którą jego kot zrozumie dużo szybciej, niż nienaturalne w świecie kotów - polewanie się wodą.

Śmigus-Dyngus to zabawa tylko dla ludzi! Koty - wody mogą się, co najwyżej, napić! najlepiej jakby miały możliwość napić się z kilku miejsc, w których woda jest regularnie wymieniana. Zdarza się, że koty uwielbiają pić wodę prosto z kranu lub też, jeśli tylko mają, wybierają kocią fontannę. Z okazji świąt można sprawić im takie urządzenie w prezencie, pamiętając o tym, że jest to fantastyczne wzbogacenie środowiska, w którym żyją.

 kot-zlew

kurs kociego behawiorystyMamy przyjemność zaprosić wszystkie osoby zainteresowane szerokim pojęciem kociego behawioru na wyjątkowo praktyczny roczny kurs kociego behawiorysty.

Kurs kociego psychologa powstał z inicjatywy trzech aktywnie działających w branży pasjonatek kociej psychiki. Organizatorkami i wykładowcami kursu są praktykujące na co dzień kocie behawiorystki – Magdalena Chmielarz, Katarzyna Ganszczyk-Rawska i Joanna Ciarkowska. Łączy je miłość do kotów oraz pasja do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z innymi. Różnorodności posiadanych doświadczeń i przygotowania teoretycznego każdej z organizatorek powoduje, że uczestnicy kursu mogą liczyć na wyjątkowo szeroki zakres przekazywanych informacji i prezentowanych do analizy przypadków kocich pacjentów. Właśnie to połączenie stanowi gwarancję uzyskania odpowiednich kwalifikacji i kompetencji przez uczestników kursu.

Seria wykładów z założenia ma przygotowywać do pracy w zawodzie kociego behawiorysty a kierowana jest w szczególności do początkujących zoopsychologów, weterynarzy chcących zgłębić kocią psychikę, wolontariuszy pracujących w schroniskach czy organizacjach pro zwierzęcych oraz każdego miłośnika kotów, który pragnie poszerzyć swoją wiedzę o gatunku kot domowy w rzetelny i profesjonalny sposób.

Koci kurs powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami w zakresie profilaktyki i pomocy w rozwiązywaniu problemów z zachowaniem kotów domowych.
Przyrastająca liczba osób decydujących się na współdzielenie swojego życia z kotem niestety zazwyczaj nie idzie w parze z wnikliwym zrozumieniem kociej psychiki oraz wynikających z niej potrzeb. To z kolei owocuje całą masą problemów z kocim zachowaniem, na które uskarżają się opiekunowie tych zwierząt. Rolą behawiorysty zwierzęcego jest wytłumaczenie przyczyn zachowań niepożądanych z punktu widzenia opiekuna oraz znalezienie sposobu na obniżenie stresu i tym samym podniesienie dobrostanu kota.

Kurs kociego behawiorysty łączy wiedzę z zakresu zoologii, weterynarii, etologii i psychologii - ma zatem charakter kompleksowy i interdyscyplinarny. Założeniem kursu jest oprócz przekazania rzetelnej wiedzy teoretycznej, zwrócenie szczególnej uwagi na aspekt praktyczny pracy behawiorysty. Uczestnicy będą motywowani do dużego zaangażowania w proponowane zajęcia warsztatowe oraz pracy samodzielnej również poza godzinami kursu. Dzięki takiemu podejściu kursanci zostaną skutecznie przygotowani do profesjonalnej pracy z klientem (rodziną), prowadzenia spotkania konsultacyjnego, wdrażania planu modyfikacji zachowań problemowych oraz efektywnego monitorowania terapii behawioralnej.


Tematyka kursu obejmuje zagadnienia:

 • Ewolucja i etologia kotów domowych.
 • Podstawy anatomii, fizjologii i rozrodu.
 • Żywienie i wpływ diety na kocie zachowanie.
 • Różnicowanie zaburzeń somatycznych i behawioralnych.
 • Ból i stres.
 • Zaburzenia zachowania oraz zachowania niepożądane (m.in. agresja wewnątrz i zewnątrz gatunkowa, lęk, stany podwyższonego i obniżonego nastroju, zachowania kompulsywne i stereotypowe, znakowanie i wydalanie poza kuwetą, zaburzenia demencyjne)
 • Mechanizmy uczenia się i techniki modyfikacji zachowań.
 • Zastosowanie treningu klikerowego w pracy z kotem problemowym.
 • Zapobieganie kociej nudzie – wzbogacenia pokarmowe i środowiskowe.
 • Farmakoterapia i feromonoterapia w zaburzeniach zachowania.
 • Różnorodność behawioralna w obrębie ras.
 • Praca z kotami schroniskowymi i wolnożyjącymi.
 • Specyfika pracy kociego behawiorysty.
 • Prowadzenia konsultacji i praca z klientem.

Więcej informacji o kursie kociego behawiorysty można znaleźć na stronie kursu www.kocikurs.pl lub uzyskać bezpośrednio od organizatorów pod adresem mailowym JLIB_HTML_CLOAKING. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie kociego kursu w zakładce kontakt.

Zapisz się na Koci Kurs

Zapraszamy na roczny praktyczny Kurs Kociego Behawiorysty

kurs koci psychologTrwają zapisy na pierwszą edycję, która rozpoczyna się 10.2017 we Wrocławiu

Więcej na kocikurs.pl

Nasi partnerzy

 • Sklep internetowy Petsmile
 • Koci Kurs
 • Koci Behawiorysta
 • Przychodnia Weterynaryjna NASZA
 • CatExperts
 • Centrum Edukacyjno Terapeutyczne
 • Proste Szkolenie Psa
 • Canagan
 • Zrozumiec Kota
 • Gabinet Rehabilitacj Zwierząt VitaVet
 • Puchatkowa Załoga
 • Ośrodek Rehabilitacji i Rekreacji Na Wzgórzu
 • Wrocławskie Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka
 • Command Dog Training School

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Dogfield
Ciepła 9/4F
50-524 Wrocław

tel: 609 322 635
JLIB_HTML_CLOAKING

Copyright © 2014 Dogfield
Google+

W tej witrynie internetowej stosowane są pliki cookie w celu ułatwienia obsługi stron przez użytkownika. Korzystanie z witryny internetowej oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookie. Polityka Prywatnowści