Problem z psem? Szukasz profesjonalnego szkolenia dla swojego psa, niepokoi Cię trudne i niezrozumiałe zachowanie pupila? Chcesz wiedzieć więcej o psach aby jeszcze lepiej zaspokajać ich potrzeby? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla psów!

 Pamiętajmy jednak, że wiele z tych problemów może też wiązać się z kocią komunikacją. Kiedy wiemy, że kot jest absolutnie zdrowy (zostały wykonane niezbędne badania laboratoryjne i lekarz weterynarii stwierdził, że kot fizycznie jest zdrowy) możemy rozpocząć poszukiwania, cóż ten zostawiony nam komunikat mógł znaczyć.
Czasem rzecz dotyczy samej kuwety. Producenci artykułów dla zwierząt prześcigają się w proponowaniu nam wymyślnych rozwiązań kuwetowych - i my często tym rozwiązaniom ulegamy.
Co sądzi o tym kot?
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że kot chce spokoju czyli kuwety ustawionej w oddaleniu od ruchliwych szlaków komunikacyjnych w domu.
W następnej kolejności kot chce przestrzeni, więc kuwety, w której będzie się mógł swobodnie schować i obrócić wokół własnej osi oraz nie będzie przeszkadzał mu zapach odchodów (w tym przypadku często nie sprawdzają się kuwety kryte). Większość kotów chce jeszcze jednego (choć są przypadki potwierdzające tę regułę) - kot chce żwirku. Żwirku, który będzie sypki, nie będzie kłuł w łapy, który można będzie przekopać, zakopać i wynieść na łapach z kuwety.
W domach zamieszkiwanych przez kilka kotów doświadczyć możemy jeszcze jednego problemu - zbyt małej ilości kuwet (dotyczy to również kocich misek oraz legowisk). Zaleca się w domu znajdowało się tyle kuwet ile w domu mieszka kotów plus jedna zapasowa. Oczywiście są domowe kocie społeczności, które zupełnie dobrze radzą sobie z np. 2 kuwetami na 6 kotów - ważne jest by kuweta była po prostu czysta.
Zdarza się także, że pomimo stworzenia idealnych warunków w kuwecie, kot w dalszym ciągu załatwia się w innym miejscu. Powinien to być dla opiekuna jasny komunikat, że dzieje się coś czego kot nie akceptuje. Może to być zmiana utartych domowych zwyczajów opiekunów, przybycie do domu nowego zwierzęcia, pojawienie się dziecka czy nowego domownika, który zachowuje się w sposób nieakceptowany przez kota , remont, intensywny zapach drażniący kota (np. odświeżacz powietrza) i dziesiątki innych przyczyn, które zaburzają utarty plan kociego dnia i kocie terytorium jakim jest nasze mieszkanie.

W odpowiedzi na pytanie, co też sprawia, że mamy problem kuwetowy, zawsze pomóc może koci behawiorysta, który poprzez wnikliwy wywiad i rozeznanie sytuacji domowej oraz relacji między domownikami a kotem lub większą ilością kotów, skonstruuje korzystny dla wszystkich program naprawczy.

Opracowała: Karolina Telwikas, koci behawiorysta, petsitter COAPE

Konsultacje behawioralne Online

online dog Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w tym trudnym czasie oferujemy konsultacje ze specjalistą ONLINE.

Więcej szczegółów uzyskacie pisząc na JLIB_HTML_CLOAKING i zgłaszając problem.

Skontaktuj się z nami

Pracujemy we Wrocławiu i okolicy

Dogfield
Ciepła 9/4F
50-524 Wrocław

tel: 609 322 635
JLIB_HTML_CLOAKING

Copyright © 2014 Dogfield
Google+

W tej witrynie internetowej stosowane są pliki cookie w celu ułatwienia obsługi stron przez użytkownika. Korzystanie z witryny internetowej oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookie. Polityka Prywatnowści