Problem z kotem? Twój kot zachowuje się w niezrozumiały sposób i sprawia Ci kłopoty? W Catfield pomożemy Ci rozwiązać problemy z zachowaniem kota. Chcesz wiedzieć więcej o kotach? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla kotów!

Z okazji Śmigusa-Dyngusa i "mokrej świątecznej" tradycji kilka słów o kotach i wodzie.


Jak wszyscy wiemy: koty powinny pić sporo wody. Zwłaszcza, jeśli jedzą głównie suchą karmę, ważne jest, aby miały stały dostęp do świeżej wody. Zdarza się jednak, że woda znajduje też inne "kocie zastosowanie". A mianowicie: istnieje pogląd, że koty należy karcić chlapnięciem wodą prosto w pyszczek. Psiknięcie wodą w spreju w okolice kociej głowy ma działać jak odstraszacz. Psik...! I kot znika ze stołu, znad naszego talerza czy też przestaje drapać mebel. Taka "kara" zapewne czasami zadziała. My jednak jesteśmy niej PRZECIWNI! Mówimy stanowcze NIE psikaniu w koty wodą! Dlaczego?

Po pierwsze nierzadko stosujemy za dużo wody, ta dostaje się do kocich uszu i może spowodować przeziębienie (lub co gorsza zapalenie ucha; tak tak: woda w uchu + przeciąg dają marne rezultaty). Po drugie: nigdy nie wiemy czy nie zestresujemy kota za bardzo, i tym samym nie sprowadzimy na siebie innych problemów. Po trzecie: istnieją o niebo lepsze i bardziej zrozumiałe dla kotów komunikaty, mające zatrzymać dane niepożądane zachowanie. Na przykład: głośniejsze słowne "psiik", "pszszsz...", "kszszsz...".

Dlaczego to działa? Ponieważ koty porozumiewają się między sobą używając podobnych dźwięków. Są one dla kotów znane i zrozumiałe. Mają charakter odstraszający. Gdy jeden kot chce drugiego przegonić (np. z jakiegoś legowiska) może wybrać któryś z komunikatów: fukanie, prychanie, itp. Dobry koci opiekun zastosuje zatem dźwiękowy komunikat jako "karę", którą jego kot zrozumie dużo szybciej, niż nienaturalne w świecie kotów - polewanie się wodą.

Śmigus-Dyngus to zabawa tylko dla ludzi! Koty - wody mogą się, co najwyżej, napić! najlepiej jakby miały możliwość napić się z kilku miejsc, w których woda jest regularnie wymieniana. Zdarza się, że koty uwielbiają pić wodę prosto z kranu lub też, jeśli tylko mają, wybierają kocią fontannę. Z okazji świąt można sprawić im takie urządzenie w prezencie, pamiętając o tym, że jest to fantastyczne wzbogacenie środowiska, w którym żyją.

 kot-zlew

Konsultacje behawioralne Online

online dog Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w tym trudnym czasie oferujemy konsultacje ze specjalistą ONLINE.

Więcej szczegółów uzyskacie pisząc na JLIB_HTML_CLOAKING i zgłaszając problem.

Odwiedź Gabinet Dogoterapii

box-gabinet-dogoterpii Zapraszamy serdecznie do nowoczesnego Gabinetu Dogoterapii.

Gabinet mieści się przy ul. Piławskiej we Wrocławiu.

 

Skontaktuj się z nami

Pracujemy we Wrocławiu i okolicy

Dogfield
Ciepła 9/4F
50-524 Wrocław

tel: 609 322 635
tel: 661 432 535
JLIB_HTML_CLOAKING

Copyright © 2014 Dogfield
Google+

W tej witrynie internetowej stosowane są pliki cookie w celu ułatwienia obsługi stron przez użytkownika. Korzystanie z witryny internetowej oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookie. Polityka Prywatnowści